Úvodná stránka

PROFI nástroje

Prihlásenie

Nástroje zdarma

Registrácia


Prečo používať Bitcoin alebo Zcash - Platby na tipujeme.org

Určite si spravte čas a vyskúšajte naše nástroje, ktorých poslaním je sprehľadniť a uľahčiť tipovanie...

Odkaz na nástrojZaručené rozpisy pre lotérie Odkaz na nástrojNajviac a najmenej žrebované kombinácie v lotériach Odkaz na nástrojGrafické znázornenie výskytu čísel

Tento návod pre platby pomocou siete Bitcoin a Zcash je určený nielen tým, ktorí na tipujeme.org chcú využívať dostupné nástroje, ale všetkým tým, ktorí chcú mať nad svojimi financiami úplnú kontrolu. Ak ste bežný používateľ internetu v dobe písania tohto článku, t.j. v roku 2021, je pravdepodobné, že s platbami cez Bitcoin alebo Zcash nemáte veľa skúseností. Nižšie nenájdete len to, prečo tieto platobné nástroje používať, ale aj to, ako samotnú platbu bezpečne uskutočniť. Obetujte preto pár minút svojho času – možno sa Vám otvorí svet, ktorý ste doteraz nepoznali a ktorý Vám možno zmení pohľad na financie.

Odmietanie

Je mi jasné, že väčšina ľudí aj v dobe písania tohto článku považuje Bitcoin a kryptomeny za podvod, za pyramídovú hru, za niečo abstraktné, čo nemá budúcnosť a od čoho je lepšie držať sa ďalej. Predsudky odhoďte aspoň na tých pár minút, kedy čítate tento článok.

Bitcoin je pre všetkých

Ak chcete poslať akúkoľvek sumu komukoľvek na svete cez Bitcoin, stačí Vám na to vedieť len Bitcoinovú adresu prijímateľa. Ak ste niekedy skúšali posielať sumy z Európskych bánk napr. do USA, Austrálie, len samotný prevod mohol trvať až 5 pracovných dní. Skúste do celého potrebného času zarátať deň pracovného pokoja a víkend, a takýto prevod môže trvať takmer dva týždne. Samozrejme, že si za to všetko v banke zaplatíte.

Ak ste skúšali posielať nejakú sumu do Hong Kongu, alebo do nejakej „nie bežnej“ destinácie, ako je napr. Venezuela, Pakistan, India, alebo Afganistan, mohlo s takýmto prevodom nastať ešte viac komplikácií. Ak o tom neviete, tak vedzte, že banky všetky prevody dôkladne kontrolujú a Vás samotných profilujú. Banka Vám môže zamietnuť transakciu.

Mne osobne sa stalo napríklad to, že Európska banka mi zamietla platbu do Holandska, t.j. v rámci Eurozóny! Jednalo sa o úplne legitímnu platbu za tovar, ktorý som musel následne zaplatiť bezhotovostným prevodom z inej banky. Čo, ak by mi aj druhá banka zamietla platbu? Okrem toho sa mi stalo aj to, že som nemohol prijať platby bankovým prevodom z Indie, Hong Kongu, alebo Austrálie a to z dôvodu, že legislatíva v týchto krajinách je tak striktná, že čokoľvek mimo bežného rámca sa považuje za podozrivé. Vaša platba je teda od začiatku považovaná za podozrivú, teda platí prezumpcia viny a nie naopak.

Bitcoin však transakciu nezamietne!

S Bitcoinom nepotrebujete účet v banke

Ak chcete previesť nejaké eurá na Bitcoin, možno budete potrebovať účet v banke (napr. ak chcete zaplatiť pomocou Bitcoin bankomatu, pozrite si ich umiestnenie na Slovensku a nebudete potrebovať ani bankový účet). Ak ale chcete platiť a prijímať platby v Bitcoine, žiaden účet v bežnej banke nepotrebujete. V potravinách zatiaľ Bitcoinom v bežnom ponímaní nezaplatíte, no vo svete existujú inštitúcie, ktoré Vám vydajú platobnú kartu, na ktorej máte sumy v krytpomenách. Takýmito platobnými kartami môžete neskôr platiť v obchodoch bežným spôsobom a to dokonca aj na Slovensku.

Za Bitcoin neplatíte

Načo je Vám účet v banke, ak zaň musíte platiť? Vy dáte svoj kapitál do opatery banke, čo by mohlo byť niektorými vnímané ako služba hodna nejakej mesačnej odmeny, no na druhej strane banka môže zverené financie požičiavať a ako vieme, aj vytvárať kapitál z „ničoho“. Teda banka poskytne úver „len tak“ a vytvorí potrebný kapitál bez jeho predošlej existencie, prípadne na to môže použiť kapitál, ktorý ste jej zverili Vy. Za takéto niečo si banky následne účtujú úrok.

Okrem toho pri každej platbe platobnou kartou platíme banke časť zaplatenej sumy. Ako? Jednoducho obchodník to má zarátané v cene tovarov a služieb. Niektorí obchodníci Vám dajú zľavu, ak platíte hotovosťou. V priemere sa môže jednať o 3 percentá. Takže ak zaplatíte mesačne kartou 500 eur, približne 15 eur z toho „zhltne“ banka.

Prečo teda platiť za službu, keď banka na Vás zarába aj sofistikovanejšími spôsobmi?

Pri platbe Bitcoinom platíte za transakciu. Zvyčajne sa jedná o veľmi nízke poplatky, ktoré v žiadnom prípade nesiahajú do výšky troch percent. Za to, že držíte určité množstvo kryptomeny neplatíte nikomu nič. Stačí mať vlastnú kryptopeňaženku, ktorá je vlastne software a Váš privátny kľúč.

Množstvo Bitcoinov je obmedzené

Ako som spomenul vyššie, banky vytvárajú eurá a doláre bez obmedzenia. Či sa jedná o komerčné, alebo o centrálne banky, všetky sú v tomto procese na jednej strane a bežní ľudia na strane druhej. Ten, kto ovláda financie, ten diktuje pravidlá hry pre zvyšok, teda bežným ľuďom.

Bitcoin má stanovený limit na jeho množstvo, ktoré môže dosiahnúť 21 miliónov. Ak teda akceptujeme Bitcoin ako platidlo, v skutočnosti sa jedná o „najtvrdšiu menu“ a to preto, lebo sa nedá tlačiť centrálnou bankou 7 dní v týždni, 24 hodín denne. Zamyslite sa nad tým trochu hlbšie, naozaj stojíte o menu, ktorej je neobmedzené množstvo?

Bitcoin nepozná víkend alebo štátny sviatok

Drvivá väčšina platieb na tipujeme.org prebiehala pomocou bezhotovostných bankových prevodov. Teraz si predstavte, že každá z týchto transakcií je niekde zaznamenaná. Že banka o Vás vie, kam ste posielali svoje financie. Tu nejde o to, že ste si niekedy zakúpili prístup k skráteným rozpisom alebo k štatistikám hier Loto a Keno. Ide o to, že je na banke, či takúto transakciu povolí. Či ju aj vykoná bez ohľadu na to, či je pondelok, štátny sviatok, víkend alebo bankové prázdniny. Ide o to, či má mať banka kontrolu nad Vašimi financiami. Ak si myslíte, že v banke máte veci pod kontrolou, skúste si vybrať z bankomatu z jedného účtu viac ako 5000 eur počas jedného dňa, alebo si skúste na pobočke vybrať v hotovosti napríklad 30000 eur.

Vezmite banke možnosť vytvárať kapitál a banka nemá dôvod existovať!

Ako uskutočniť platbu cez Bitcoin alebo Zcash

Celý proces je jednoduchý. Môžete platiť Bitcoin bankomatom, ktorý pracuje podobne ako bežné bankové bankomaty. Alebo si zadovážte Bitcoin, prípadne Zcash do vlastnej peňaženky (tento spôsob osobne odporúčam):

 • Najprv si na svojom počítači nainštalujete kryptopeňaženku. Pre Bitcoin odporúčam Bitcoin Core na https://bitcoin.org/en/download . Pre Zcash odporúčam ZecWallet FullNode, no môžete si nainštalovať aj iné, ktoré sú spomenuté na https://z.cash/wallets/ .
 • Zaregistrujete sa napríklad na https://anycoindirect.eu/ a nakúpite si za eurá Bitcoin.
 • Ak chcete Zcash, navštívte napríklad https://changelly.com a vymeňte Bitcoiny za Zcash. Na changelly nakúpite samozrejme aj Bitcoin.
 • Následne môžete posielať sumy v Bitcoine alebo Zcash. Budete mať takto uložené financie pod svojou plnou kontrolou.
 • Ak máte problém s angličtinou a s pochopením celého postupu platieb kryptomenami, využite kontaktný formulár a nejako sa spolu dopracujeme k riešeniu.

Na záver

Ak nechcete kryptomeny použivať, nerobte to. Väčšine ľudí je lepšie v tej domnelej bezpečnej bubline, ktorá sa zdá byť stabilná a odolná. Lenže tá pomyselná stabilita a odolnosť je iba ilúzia...

Dole na tejto stránke nájdete odkazy na ďalšie články venované tipovaniu, budeme radi, ak si ich prečítate! Taktiež budeme radi, ak si vyskúšate rôzne nástroje, ktoré ponúkame: Či sa jedná o PROFI aplikácie, alebo Nástroje poskytované úplne zadarmo!


Zaručené rozpisy

Sekcia venovaná tipovaniu zaručených-skrátených rozpisov

Zaručený rozpis Vám garantuje to, že na tipovanie miniete minimum peňazí pri maximalizácii výsledku.

 • Generovanie rozpisov je rýchle!
 • Rozpisy máte kedykoľvek k dispozícii!
 • Akákoľvek n-tica, akákoľvek lotéria!
Chcem vedieť viac

Štatistiky

Štatistiky lotérií

Štatistiky Vám sprehľadnia lotérie, ktoré sú v rámci tejto lokality analyzované, do takej miery, že všetko je jednoduchšie.

 • Najčastejšie ťahané n-tice!
 • Najmenej ťahané n-tice!
 • Rýchlosť, aktuálnosť, individualizácia!
Chcem vedieť viac

Demo verzia

Sekcia s nástrojmi v režime Demo - Nástroje sú dostupné, no nie všetky výsledky budú zobrazené

Nemusíte zaplatiť ani cent, aby ste si všetky funkcie odskúšali zadarmo. Každá funkcionalita je prístupná pre všetkých.

 • Demo prístup nikdy neexpiruje!
 • Overíte si, čo všetko dostanete!
 • Neobmedzené používanie!
Chcem vedieť viac


Ochrana súkromia & Bezpečnosť

Zabezpečneý prístup cez SSL

Táto lokalita je prezeraná cez SSL zabezpečený prístup, pretože nám záleží na ochrane vášho súkromia! Cookies používame, aby sme Vám poskytli lepšie služby!

Ján Hvižďák, autor projektu